Venkovní úniková hra

Hledání elixíru věčného mládí

Hodnocení 4.74 (34 Hlasování)

Taky máte občas takový pocit, že čas utíká čím dál rychleji a dny, týdny, měsíce i roky vám protékají mezi prsty mrknutím oka? Vydejte se s námi na pátrání po elixíru věčného mládí a užívejte si života déle.


Vyhledejte stroj času a přesuňte se do doby, kdy vyhlášený alchymista Marcus Eugenius Bonacina sepsal recept na tento lektvar. Musíte si pospíšit, stroj času se může kdykoli uzavřít a už nebude cesty zpět! Máte dost kuráže podniknout tuto odvážnou výpravu? Tak hurá do akce!


Váš tajuplný výlet se odehrává ve venkovním městském prostředí. Obujte pohodlné boty, dobře se oblékněte. Doporučujeme si s sebou vzít papír, tužku a případně powerbanku.

Příběh

Přesuneme se do Moravské Třebové do roku 1616. Majitelem panství je Ladislav Velen ze Žerotína, jenž je považován za významného moravského aristokrata a velkého mecenáše tajných věd. Jako dítě zdědil po otci a strýci rozsáhlá panství a stal se tak nejbohatším šlechticem na Moravě.


Na Velenově dvoře se žije poměrně rušným životem. Rád se obklopuje umělci, vzdělanci a alchymisty. Jeho pozvání přijal italský učenec Marcus Eugenius Bonacina, který se stal Žerotínovým osobním lékařem, astrologem a dvorním alchymistou. Bonacina se intenzivně zabývá výrobou tzv. „pitného zlata“. Tímto názvem je označován elixír věčného mládí, či zdraví. Vše si pečlivě zapisuje pomocí kreseb v podobě tajných alchymistických symbolů, které mají sloužit jako šifry.


Byla vybrána elitní jednotka odvážlivců, která se do této doby teleportovala pomocí stroje času. Úkolem je šifry rozluštit a dostat se k elixíru věčného mládí.

Informace

Hru v této obtížnosti si skvěle užijí jak začátečníci, tak i zkušení únikovkáři. Při plnění úkolů a luštění šifer je k dispozici množství nápověd.

Cena za tým

1099,-

Střední variantu si skvěle užijí začínající či méně zkušení únikovkáři. Při plnění úkolů a luštění šifer je k dispozici množství nápověd.

Cena za tým

999,-